top of page

Tedavi Pilatesi

Joseph Pilates’in Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon dünyasına kazandırdığı Pilates disiplini fiziksel hastalıkların tedavisi amacıyla 20.yüzyıl başlarında geliştirildi. Tekniğiönce kendi fiziki performansını yükseltmek üzere kullanan Joseph Pilates, daha sonra geliştirdiği yöntemle önce savaş gazilerini, giderek Broadway dansçılarını tedavi etti. Piletes egzersizleri omurga ve merkez (core) üzerindeki olağanüstü etkileri ile duruşta düzelme, bedende daralma, güç ve esnekliğin artması gibi sonuçlarla öyle büyük bir ün kazandı ki ABD’deki egzersiz salonlarında hızla yayılan bir moda oldu. 

Günümüzde çoğunlukla kozmetik amaçlarla uygulanan Pilates’i ait olduğu esas yere, tedavi salonuna geri getirmeyi istedik. Çok beğendiğimiz bu disiplini mat ve Clinical Reformer makinası kullanarak 2008 yılından beri hastalarımızın tedavisinde uyguluyoruz.

(Pilates ve İyileştirici Etkisi) Kliniğimizde çalışan tüm tıbbi personel eğitim almıştır ve Balance Body University sertifikalı Pilates Eğitmeni’dir. 

Pilates özellikle bel ve boyun ağrısına neden olan hastalıklar, skolyoz, kifoz ve duruş bozukluklarının tedavisinde çok etkilidir. Ayrıca vücudun dikkatli güçlendirilmesi gereken miyopati ve osteoporozlu yüksek risk faktörlü hastalar mutlaka tıbbi eğitim almış profesyoneller tarafından pilates çalıştırılmalıdır.

bottom of page